KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 3707262
*
nr 370 7262
Etsning
A. Zorn, "naken kvinna", 18x13
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/8 19:53:17
1
1.500 kr
4/8 19:15:16
2
1.300 kr
8/8 11:32:47
3
1.900 kr
8/8 11:40:39
1
Vinnande bud
8/8 11:42:22
1
justering av budtak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57
*
Etsning
nr 370 7262
Etsning
A. Zorn, "naken kvinna", 18x13
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/8 19:53:17 | 1 | 1.500 kr |
4/8 19:15:16 | 2 | 1.300 kr |
8/8 11:32:47 | 3 | 1.900 kr |
8/8 11:40:39 | 1 | Vinnande bud |
8/8 11:42:22 | 1 | justering av budtak |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer zorn
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:45 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:57